INFO

raspored informacija (1) (1).docx

Vozni red busa

Poštovani roditelji,

u školskom autobusu svi učenici moraju sjediti  pa vozači mole da se držite sljedećeg rasporeda:

7:15 učenici produženog boravka

7:30  učenici 5.-8. razreda

7:45 učenici 1.- 4. razreda

• UTORKOM JE SVIM UČENICIMA ŠKOLE U VRIJEME JELA OSIGURANO MLIJEKO, A ČETVRTKOM VOĆE!
  • RUČAK SE POSLUŽUJE OD 10 DO 14 SATI

« Prosinac 2019 »

ZAHVALNICE

PRAZNICI

I ovih zimskih praznika Robokacija organizira zabavne i edukativne radionice kreativne elektrotehnike, programiranja i robotike.

Tijekom Zimske škole djeca će naučiti izraditi Pametnu lampu (složiti kućište, spojiti elektroniku i programirati je da radi po vašoj želji) koju dobivaju na poklon!
Uz to će postepeno naučiti kako se programiraju računala i roboti koji rješavaju probleme (izrade računalnog kviza ili programiranja robota - policajca).

Posebnost programa je što se kod djece razvija fina motorika i potiču poželjna ponašanja i vrline koje će imati značajnu važnost u budućnosti.

Program je kreiran prema iskustvima FER-a i Rimca.
Edukatori su inženjeri i profesori FER-a, FSB-a, PMF-a, Geodezije i ostalih tehničkih fakulteta s bogatim profesionalnim iskustvom, koji imaju misiju prenijeti znanje i vještine budućnosti.

Više detalja na stranici:  https://www.robokacija.hr/zimska-skola
ili Facebook profilu: https://www.facebook.com/robokacija

Velika i važna akcija u našoj školi „Zasadi drvo, ne budi panj!“
Autor: Ela Tečić, 24. 10. 2019.

Stabla su važna zbog toga što:

• pružaju hlad i smanjuju temperaturu zraka za vrijeme ljetnih žega
  • procesom fotosinteze proizvode kisik i pročišćavaju zrak koji dišemo
  • pohranjuju ugljični dioksid iz zraka te pridonose borbi protiv klimatskih promjena
  • povećavaju vlažnost zraka
  • smanjuju količinu buke
  • smanjuju brzinu vjetra
  • staništa su  brojnim pticama, kukcima i drugim  životinjima što doprinosi povećanju bioraznolikosti
  • doprinose ljepoti urbanoga krajolika, daju pitom i raskošan izgled urbanim naseljima tijekom cijele godine
  • djeci omogućuju ugodne trenutke  djetinjstva provedene u zelenim parkovima

Brinimo se za stabla i prirodu  zato što nismo Zemlju naslijedili od predaka, nego smo ju posudili od potomaka.

Jeste li znali što je  poljski jasen?

Poljski jasen  je vrsta bjelogoričnog listopadnog drveća, koje naraste do 30 metara visine. Autohton je u Hrvatskoj. U mladosti ima glatku, maslinastosivu koru koja u starosti ispuca na sitna, višekutna polja i posivi. Listovi u jesen poprime crvenu nijansu. Cvjetovi su crvenkastosmeđi, a čine metličaste cvatove. Plod je jednosjemeni oraščić. Ovo stablo je niskog alergijskog potencijala.

„Svako posađeno drvo je značajno, a svi zajedno možemo napraviti puno!“

Ovako izgleda sadnica poljskoga jasena koje će posaditi učenici I. OŠ Dugave.

Bit će ih posađeno ukupno 18.

Ravnateljica Kristina Vidović, učenici  i učitelji I. OŠ Dugave

tekst osmislila i napisala Kristina Pejković, prof.

8. b  priprema teren za sadnju

Naš domar i asistent su pomogli iskopati rupe za sadnice te sadnja može početi

Svaki razred je posadio  svoje stablo

5.c se pobrinuo za zalijevanje25. listopada 2019. naša škola pridružit će se Građanskoj inicijativi „Zasadi drvo, ne budi panj“ koja je pokrenuta kao poticaj da  svatko može zasaditi drvo i tako pridonijeti poboljšanju zdravoga životnog  prostora.  Naša škola neće biti panj!  Naša škola ima dijamantni ekološki status. Nikad nismo bili panjevi! Nećemo ni sad!  Antipanjska incijativa se širi velikom brzinom po Lijepoj Našoj  i pridonosi  borbi protiv klimatskih promjena. Antipanjska epidemija zahvatila je i našu školu, svaki razred naše škole, od prvog do petoga,  će zasaditi  svoju sadnicu poljskog jasena (Fraxinus angustifolia, lat.) zajedno sa svojim učiteljicama i razrednicima. Učenici će tako na praktičan način osvijestiti koliko je važno njegovati zdrav okoliš u kojem živimo. Kako bi se zbližili i zavoljeli stabla, učenici će se o sadnicama brinuti tijekom cijele školske godine,  zalijevati ih i štititi ih dok  stabla ne ojačaju.  Pomno je odabran baš ovaj  jasen jer je antialergijski, nažalost, sve više je alergičara u našem gradu pa se i na to mora paziti.

Stabla su važna zbog toga što:

• pružaju hlad i smanjuju temperaturu zraka za vrijeme ljetnih žega
  • procesom fotosinteze proizvode kisik i pročišćavaju zrak koji dišemo
  • povećavaju vlažnost zraka
  • smanjuju količinu buke
  • smanjuju brzinu vjetra
  • djeci omogućuju ugodne trenutke  djetinjstva provedene u zelenim parkovima

Jeste li znali što je  poljski jasen?

„Svako posađeno drvo je značajno, a svi zajedno možemo napraviti puno!“

Ovako izgleda sadnica poljskoga jasena koje će posaditi učenici I. OŠ Dugave.

Bit će ih posađeno ukupno 18.

Ravnateljica Kristina Vidović, učenici  i učitelji I. OŠ Dugave

tekst osmislila i napisala Kristina Pejković, prof.

8. b  priprema teren za sadnju

Naš domar i asistent su pomogli iskopati rupe za sadnice te sadnja može početi