preskoči na sadržaj
 

 

POPIS FILMOVA ZA SATOVE MEDIJSKE KULTURE
PO RAZREDIMA

(službeni popis)

Filmove možete gledati preko navedenih poveznica na CARNet-ovoj MEDUZI putem Carnetove lozinke ili na HRTi portalu uz prethodnu registraciju.

Korištenje CARNetove Meduze je potpuno besplatno i dostupno iz cijelog svijeta. No, kako biste pregledali zaštićene video zapise na sustavu (primjerice sadržaje portala Baltazar), potrebno je imati korisnički račun iz AAI@EduHr sustava.

Popis filmova za 1. razred

1.

Boris Kolar

Vau-vau

2.

Marija Jović i Sonja Fabrio

Pale sam na svijetu

3.

N. Kostelac ; Josip Sudar i Marcel Čukli

Crvenkapica

4.

Branko Ranitović i Andro Lušičić

Srce u snijegu

5.

Nick Park

Krive hlače

6.

Borivoj Dovniković i Aleksandar Marks

Basne i bajke iz naše lektire I.
Tvrdoglavo mače ; Bijela priča
Tko je Videku napravio košuljicu

7.

Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i BolekuTomu i JerryjuMickeyu MouseuProfesoru Baltazaru i Charlie Chaplinu

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Popis filmova za 2. razred

1.

Ivo Vrbanić i Dušan Vukotić

Svi crteži grada

2.

Dušan Vukotić, Vladimir Tadej i Vatroslav Mimica

Kauboj Jimmy

3.

Zlatko Grgić i Dušan Vukotić

Posjet iz svemira

4.

Aleksandar Marks i Dušan Vukotić

Kako je Ana kupila kruh

5.

Mato Lovrić i Dubravko Težak

Putovanje plavog lonca ; Ružno pače

6.

Ljiljana Jojić

Svinjar ; Kraljevna na zrnu graška

7.

Krešo Golik

Gliša, Raka i Njaka

8.

Marija Jović i Sonja Fabrio

Metla i Metlenko

9.

Walt Disney

Snjeguljica i sedam patuljaka (audio priča) ili Pinokio

10.

Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i BolekuTomu i JerryjuMickeyu MouseuProfesoru Baltazaru i Charlie Chaplinu

11.

Televizijske emisije s tematikom doma, škole i zavičaja

 

Popis filmova za 3. razred

1.

Milan Blažeković i Zlatko Grgić

Palčić

2.

Dragutin Vunak

Mali vlak

3.

Lj. Heidler ; Neda Bendelja, Borivoj Dovniković i Aleksandar Marks 

Lisica i gavran ili Lisica i roda ili Lav i miš

4.

Neda Bendelja, Borivoj Dovniković i Aleksandar Marks 

Dva miša

5.

Milana Blažekovića ili Silvija Petranovića

Čudnovate zgode šegrta Hlapića (trailer)

6.

Mate Relja

Vlak u snijegu (isječak)

7.

Victor Fleming

Čarobnjak iz Oza (isječak)

8.

Vicky Jenson i Andrew Adamson

Shrek 1, 2 ili 3 (trailer)

9.

Rob Minkoff ; Autor priče: E. B. White

Velika pustolovina Stuarta Maloga (trailer)

10.

Z. Grgić, A. Zaninović, B. Kolar

Izbor filmova o Profesoru Baltazaru

 

Popis filmova za 4. razred

1.

Dušan Vukotić

Krava na Mjesecu

2.

Dragutin Vunak i Borivoj Dovniković 

Znatiželja

3.

Dušan Vukotić

Piccolo

4.

Milan Blažeković i Doro Vlado Hreljanović

Čudesna šuma (isječak)

5.

Vladimir Tadej

Družba Pere Kvržice

6.

Obrad Gluščević

Vuk (dokumentarni film)

7.

Branko M. Marjanović

Mala čuda velike prirode 1, 2 ili 3 (izbor)

8.

Tim Burton

Batman (trailer)

9.

Richard Donner

Superman (trailer)

10.

Branko Ištvančić

Duh u močvari

 

Popis filmova za 5. razred

1.

Borivoj Dovniković i Dragutin Vunak

Znatiželja

2.

Dušan Vukotić

1001 crtež ; Igra

3.

John Sanford i Will Finn

Pobuna na farmi (trailer)

4.

Walt Disney

po izboru

5.

Carlos Saldanha i Chris Wedge

Ledeno doba (trailer)

6.

Daniel Kušan

Koko i duhovi

7.

Dražen Žarković

Zagonetni dječak

8.

Daniel Kušan

Ljubav ili smrt

8.

Suvremeni animirani film po izboru koji je dobio dobre kritike ili značajne nagrade

9.

Što je film: Uvod u filmske vrste

 

Popis filmova za 6. razred

1.

Braća Auguste and Louis Lumière

Poliveni poljevač, Ulazak vlaka u stanicu

2.

Georges Melies

Put na Mjesec

3.

Petar Krelja

Povratak

4.

Robert Zemeckis

Forrest Gump (trailer)

5.

Sam Raimi

Spiderman 1 ili 2 (trailer)

6.

George Lucas

Zvjezdani ratovi ili Ratovi zvijezda (serijal)

7.

William Wyler

Ben Hur (trailer)

8.

Što je film - filmska izražajna sredstva: slikapromjenjiva slikapokretna slika

9.

Kazalište: Sve je to kazališteGužva na pozornici

10.

Suvremeni film po izboru koji je dobio dobre kritike ili značajne nagrade

 

Popis filmova za 7. razred

1.

Filmovi Charlie Chaplina

2.

Stephen Daldry

Billy Elliot (ili neki drugi suvremeni film)

3.

Krešo Golik

Tko pjeva, zlo ne misli (isječak)

4.

Što je film: Igrani film

5.

Što je film: Gluma u filmu

6.

TV-serija Smogovci (ili neka druga aktualna i kvalitetna serija po izboru)

7.

Suvremeni film po izboru koji je dobio dobre kritike ili značajne nagrade

 

Popis filmova za 8. razred

1.

Rudolf Sremec

Zelena ljubav

2.

Ivo Škrabalo

Slamarke divojke

3.

Zoran Tadić

Druge

4.

Ante Babaja

Breza (isječak) ; film

5.

Roberto Benigni

Život je lijep (isječci)

6.

Baz Luhrmann i Craig Pearce

Romeo i Julija (trailer)

7.

Zagrebačka škola crtanoga filma (BourekKolarVukotićDovniković i dr.)

8.

Što je film: Filmska montaža

 

 

 

 

 

 

U prilogu se nalazi popis filmova medijske kulture koji su dostupni u knjižnici!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tražilica



JELOVNIK

     DOBAR TEK!

UTORKOM JE SVIM UČENICIMA ŠKOLE U VRIJEME JELA OSIGURANO MLIJEKO, A ČETVRTKOM VOĆE!

 

 

Priloženi dokumenti:
jelovnik 17.-21.12.docx


RASPORED ZVONA

Nastava ujutro

 

1 sat: 08:00 - 08:45
2 sat: 08:55 - 09:40
3 sat: 09:50 - 10:35
4 sat: 10:40 - 11:25
5 sat: 11:30 - 12:15
6 sat: 12:20 - 13:05
7 sat: 13:10 - 13:55

Nastava poslijepodne

 

1 sat: 14:00 - 14:45
2 sat: 14:55 - 15:40
3 sat: 15:50 - 16:35
4 sat: 16:40 - 17:25
5 sat: 17:30 - 18:15
6 sat: 18:20 - 19:05
7 sat: 19:10 - 19:55


Vrijeme

 


Kalendar
« Prosinac 2018 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Prikazani događaji


HITNI TELEFONI

Policija          192

Vatrogasci     193

Hitna pomoć  194 i 112

Škola       01/  6671-733


Oglasna ploča

Arhiva dokumenata

Brojač posjeta
Ispis statistike od 16. 4. 2015.

Ukupno: 90775
Ovaj mjesec: 1253
Ovaj tjedan: 65
Danas: 65




preskoči na navigaciju