Urednik Sportskih vijesti je Vijeko Lončarić

vijesti

Zagrebačka karate liga

Učenice 4. a razreda Marija Korina Kramarić i Anela Alagić su sudjelovale na Zagrebačkoj karate ligi 2017. / 2018. Korina je osvojila pojedinačno zlatnu medalju, a Anela ekipno srebrnu. Bravo cure!smiley

:: opširnije ::

objavio: Ela Tečić  datum: 9. 5. 2018. 10:57

NOGOMETNI SPEKTAKL

Tradicionalni božićni nogometni spektakl u I. OŠ Dugave odigran 19.12.2018. u školskoj sportskoj dvorani. Spektaklu je prema slobodnoj procjeni organizatora prisustvovalo cca 100-tinjak gledatelja. Tijekom studenog krenule su priprema te je krenula operacija "pfp z �s" koju je proveo Željko Brdal kako u školskoj zbornici među kolegama tako i u učionici povijesti u sva tri osma razreda.

Formirale su se dvije ekipe osmaša i profesora, a na teren su istrčali u sljedećim sastavima:

Željko Brdal

Valja naglasiti da je ekipa profesora u zadnji tren ostala bez tri igrača: Daniel Kavan (tzk), Dragan Ugrin (informatika) i Dalibor Rupčić (domar)...

Spektakl je počeo, navijači su se smjestili na tribine, sat je pokrenut. Dvojac Željko Brdal i Vijeko Lončarić su sve imali pod kontrolom i pod budnim okom pratili tijek utakmice. Krenulo se na sve ili ništa od prve minute, a već u trećoj minuti je u okršaju Damjanović-Koić izbjegnut susret noge i glave.

I tek što se mimoišao s nogom, Koić efektno zabija krajem 3. min za 1:0

Učenici već u slijedećoj minuti pokazuju zašto su na gol stavili Kranjčeca. U 4-oj min Kranjčec brani sjajnu priliku pripravnika iz povijesti prof. Mateja koji je tukao sa nekih 20-tak metara (slobodna procjena novinara Brdala). I kao u životu tko ne iskoristi svoje šanse dobije po tamburi. Krstanović u 5 min zabija za 2:0.Ovo je stavilo profesore na muke ježeve te su oni zbili redove. I kombinirajući na sredini terena izmiješali su učenike postavljajući im pitanja iz povijesti i geografije. A prof. Damjanović vraća nadu profesorima pogotkom za 2:1 kraj 5

Min.

Ovaj gol nije naštetio motivaciji i želji učenika koji povećavaju svoje vodstvo. Zanimljivost je svakako da je kompletni sastav učenika imao prezime koje počinje na slovo K.

U 6 min ponovo zabija Koić za 3:1. Na tribinama opće oduševljenje mnogobrojnih učenika koji su se međusobno natjecali u navijanju, naravno osmaša je bilo manje na tribinama, rezultat je bio na njihovoj strani, imali su igru, imali su sve. Ali malo kasnije ponovo zabija prof. Damjanović za 3:2.

Početkom 7. min Kramarić prolazi slalom pored dvojice, ali mu kao treća nepremostiva prepreka dolazi profesor Miladin od milja zvani Mića koji krade loptu te ju baca u napad.

U 10 min nezgodni doskok  između prof. Damjanovića i P. Koića završava

ozljedom prof. Damjanovića. I kada se već na tribinama počelo špekulirati o tome da je to kraj nogometnog broda profesora isti taj "ozljeđeni" profesor diže utakmicu na razinu potpune izjednačenosti.

-Prof. Damjanović se vraća i svojim pogotkom izjednačuje

rezultat u 11. min 3:3

-Prof. Matej i prof. Damjanović izmijenili su šuteve u 13 min,

ali ni jedan nije pogodio mrežu Kranjčeca

-Tako je završilo prvo poluvrijeme s rezultatom 3:3

Drugo poluvrijeme započelo je sjajnom prilikom prof. Damjanovića koji je svojim topovskim šutom udubio četiri cigle na zidu.

-Nakon njega odmah je zapucao Koić, ali prof. Solariček brani njemačkom vještinom. I stiže kazna SuperMarija. U istoj minuti prof. Damjanović zabija za vodstvo profesora,

rezultat 3:4.

-Nakon tog gola prva prilika koja se ukazala profesoru dogodila

se u 18 min, ali brani Kranjčec.

I tada dolazi kobna minuta za ekipu učenika, 24 min gol efektno zabija prof. Matej, rezultat 3:5

-U 27 min L. Kramarić promašuje zicer

Zadnju minutu spektakla obilježio je prof. Solariček koji je krenuo sa svog gola prema centru, nanizao dva učenika i nakon toga se začuo zvižduk koji je označio kraj utakmice.

-Utakmica je završila pobjedom "Bijelih strijela" 3:5

Novinari:

Željko Brdal, prof.

Vijeko Lončarić, 8a

objavio: Ela Tečić  datum: 22. 1. 2018. 18:33

Dora Peček - 3. puta prvakinja države !!!!!!!!!!!!

Naša Dora je prvakinja Hrvatske u judo-u i to treći put zaredom! Bravo Dora!!!laugh

objavio: Ela Tečić  datum: 18. 10. 2017. 16:54

Petra Graf najbolja na gradskom prvenstvu u gimnastici!

Petra Graf, učenica 1.b razreda, je  osvojila  1. mjesto na gradskom i 8. mjesto na državnom prvenstvu u gimnastici u svojoj kategoriji. Čestitamo Petri!smiley

objavio: Ela Tečić  datum: 29. 6. 2017. 15:45

35. godina rukometa u Dugavama

Prošlog vikenda je na našem školskom igralištu održan rukometni turnir generacija, što se poklopilo sa 35. godišnjicom  igranja rukometa u Dugavama. Nastupilo je 8 ekipa sastavljenih uglavnom od igrača koji su žuljali naše školske klupe. Turnir je trajao dva dana i protekao u zanimljivoj i fer igri. Bila je to prilika za sve rukometaše naše škole da međusobno odmjere snage i da se napokon sazna koja je generacija bila najbolja. Je li to ona najstarija '71 ili najmlađa. Bila je to prilika da opet sretnu svog trenera i da se sjete školskih dana. Neki su potegnuli čak iz Slovenije, Senja i Šibenika.Turnir su uveličali naši najsjajniji euroligaši Lovro Jotić, Leon Vučko i Filip Vitić. To nema nitko, samo Dugave!laugh

objavio: Ela Tečić  datum: 13. 6. 2017. 14:24

VATRENI OSMAŠI 4 : STRAŠNI SENIORI 3

Ovaj egzibicijski nogometni susret odigran je u petak 9. lipnja 2017. u školskoj nogometnoj areni I. OŠ Dugave. Po slobodnoj procjeni, onako od oka, ovaj nogometni dvoboj pratilo je 149 gledalaca koji su što na tribini što ispod tribine zdušno navijali i bodrili tijekom cijele utakmice.

STRAŠNI SENIORI (UČITELJI):
Vilim Germanski, Tjelesni Daniel,
Domarski Dalibor, Dragan Informatički, Matej Pripravnički, Geografski Marin
i Povijesni Mario...

VATRENI OSMAŠI (UČENICI):
Svržnjak/Ljubobratobić,Bešlić, Urek, Ćurić, Alerić, Bastijanić Vitorio,Gašparec, Vujasinović, Slavica

Selektor i izbornik obiju reprezentacija:
Željko "Gojzek" Brdal

Kao što doliči nogometnom spektaklu uz opće oduševljenje navijača i navijačica predstavljene su igrači. Svi koji su nazočili znaju kako je to izgledalo.. Glavni sudac je bio Željko Brdal, prof. poznatiji kao "Oko Sokolovo" prema svom sudačkom uzoru sucu Mateu Beusanu. Pomoćni suci su bili Jakov Nogometni Kelava i Lovro Plivački Serdarević.

Utakmica je počela u napadačkom ritmu. Već u 3.minuti Svržnjak je dokazao da nije bez razloga na golu, spasio je čisti zicer.No već dvije minute kasnije morao je vaditi loptu iz mreže. Strijelac za učitelje bio je povijesni Mario. Vodstvo učitelja dignulo je osmaše te je u slijedećem napadu Bešlić uzdrmao vratnicu gola takvom silinomda se i sada još jadna trese od siline udarca. No od gola ništa.
Beslic pogada vratnicu. I do čega je to dovelo. Dovelo je do međusobnog dvostrukog pogađanja okvira gola,ali bez zgoditaka. I tada na scenu nastupa Čurić koji je kao jedini osmaš sa svim zaključenim ocjenama iz povijesti, geografije i njemačkog prvo pogodio za izjednačnje. No ni to mu nije bilo dosta te je realizirao još jednu šansu i doveo osmaše u vodstvo od 2:1 te bacio u navijački trans sveukupno gledateljstvo. Lijepom akcijom koja je počela kod geografije preko domarije preko povijesti i paf Matej Pripravnik vraća utakmicu na početak fenomenalnim zgoditkom. Rezultat prvog poluvremenaje 2:2. Početak drugog poluvremena počeo je loše za osmaše zbog  nesretnog odbijanca i autogola, osmaši gube 2:3. Srećom za navijače osmaša to nije pokolebalo ekipu, par zamjena, svježe snage i rezultat je došao. Bastijanić Vitorio uspijeva fenomenalnom golmanu Vilimu Germanskom prodati foru te kroz noge zabija za izjednačenje. Publika pada u navijački trans... Do kraja utakmice tada je ostalo nešto više od 5 minuta, obje ekipe se trude i nastoj dati taj kako se činilo pobjednički gol. Neuhvatljiv za obranu učitelja, fatalan i ubojit pokazao se tko drugi nego Domagoj Čurić koji svojim trećim golom donosi prednost osmašima,a kako se pokazalo i konačnu pobjedu.
4:3 Curic hat-trick fantastican zgoditaaak!

Novinari:
Željko Brdal i Lovro Serdarević

objavio: Ela Tečić  datum: 12. 6. 2017. 13:50

Nogometna utakmica OŠ Galović i 1.OŠ Dugave

Odigrana je utakmica između osmaša Dugava i Frana Galovića. Nakon neizvjesne i uzbudljive borbe ipak je prevagnulo iskustvo nogometaša Frana Galovića, koji su pobijedili rezultatom 4:3.

objavio: Ela Tečić  datum: 24. 5. 2017. 11:43

Učenik 6.b razreda Filip Kašparek sudjelovao je na hokejaškim turnirima

Naš Filip je osvojio Prvenstvo Hrvatske sa  kadetima i mlađim kadetima, turnir Doping nije hokej, 3. mjesto na Prvenstvu Slovenije i 2. mjesto na međunarodnom turniru na Bledu. Bravo Fićo!laugh

objavio: Ela Tečić  datum: 5. 5. 2017. 15:05

Bivši učenik naše škole na Svjetskom prvenstvu u rukometu 2017.

U 1. OŠ Dugave oduvijek se igrao rukomet kojim bismo se zarazili na  tjelesnom odgoju profesora Danijela Kavana. Iz Dugavske rukometne škole izašli su brojni rukometaši, a jedan od njih je i Lovro Jotić koji će na Svjetskom rukometnom prvenstvu zaigrati za reprezentaciju Hrvatske. Koliko su rukometaši Dugava bili uspješni, svjedoči i osvajanje zlata na Prvenstvu učenika i učenica od 4. do 6 razreda. Te godine su svoje prvo zlatno odličje proslavili: Ivan Grabovac, Samir EL-Hage, Kristijan Perša, Hrvoje Grobelšek, Lovro Jotić, Luka Šuljak, Matija Dubovski, Matija Grabušić, Ivan Marđetko i naravno voditelj Danijel Kavan. Čestitke profesoru Kavanu i sretno našem bivšem učeniku na prvenstvu!laugh

objavio: Ela Tečić  datum: 13. 1. 2017. 10:08